kodulehtemail
ÜldandmedOmavalitsusHaridusKultuur ja sportTervishoid ja sotsiaalhooldusEttevõtlusAvalik teaveTurismMAJANDUS JA KESKKOND
Uudised  Külalisteraamat  Ajalugu  Haldusjaotus  Asend  Sümboolika  Kontakt  Valla asutused  Politsei ja pääste  Tunnustusavaldused  Majandus ja keskkond  Valimised 2013  Alutaguse vald  Valimised 2017  Noorsootöö 

Geograafiline asend

Tudulinna vald asub Ida-Viru maakonna edelaosas. Põhjast piirneb Tudulinna vald Maidla vallaga, kirdest Mäetaguse vallaga, idast Iisaku vallaga, edelast Lohusuu ja Avinurme vallaga. Läänes ja loodes on aga ühine piir Lääne-Viru maakonna Laekvere ja Vinni vallaga. Lõunas on valla piiriks 4 km ulatuses Peipsi järv.
Tudulinna vald (pindala 26938 ha ehk 270 km²) on madal, mitmete jõgede, soode, rabade ja metsadega ala. Valla kõrgemaks kohaks on Tudulinna Linnamägi (69 m), mis muistendi järgi on tekkinud Kalevipoja poolt kokkukantud ehitusmaterjalist. Rahvamuistendi järgi on ka Tudulinna kohaks, kuhu Kalevipoeg tahtis ehitada linna.
Tudulinna valla territooriumile jääb ka kaks looduskaitseala – need on Järvevälja maastikukaitseala Rannapungerja külas, mille ülesandeks on kaitsta kuni 12 m kõrgust Peipsi äärset männimetsaga kaetud luidestikku ja Muraka looduskaitseala, millest jääb valla territooriumile kaitseala lõunaosa ja mis kuulub rahvusvahelise tähtsusega linnupaikade hulka. Muraka raba kuulub ka Ramsari (rahvusvahelised märgalad) alade hulka.
Vallast voolab läbi Rannapungerja jõgi koos oma lisajõgedega (Tagajõgi, Kaukvere) ja ojadega .
Tudulinna valda läbib lõunaosas riikliku tähtsusega Jõhvi-Tartu-Valga maantee. Tudulinna vallal on ühendus mustkattega tugimaanteede näol Iisaku ja Avinurmega. ning Tudu ja Rakverega Lähimks linnaks on Mustvee, kuhu on 30 km, läbi Avinurme 37 km. Maakonnakeskus Jõhvi asub 53 km kaugusel. Läbi Oonurme Kiviõlisse on 50 km.
Valla asukoha positiivseks küljeks on Peipsi järv, mis on Eesti atraktiivseim puhkeala, nega- tiivseks küljeks on suur kaugus maakonna keskusest ja halb bussiühendus.
Valda läbivad tähtsamad elektriliinid: Balti SEJ – Riia 330 kv; Eesti SEJ – Paide 330 kv ja Eesti SEJ – Valmiera 330 kv.


Uudised

Alutaguse Vallavalitsuse info
ENESEKAITSEKOOLITUS 13. jaanuaril ja 3. veebruaril 2018 Avinurme kultuurikeskuses
Alutaguse valla üldplaneeringu koostamine ja keskkonnamõju strateegiline hindamine.
Tudulinna Vallavalitsus müüb kirjaliku enampakkumise korras Männiku põik 6 maaüksuse
Pensionite/hüvitiste tulumaksustamisest alates 1.jaanuarist 2018
Ida-Virumaa, Tudulinna vald, Tudulinna alevik, Pargi tn. 2 Telefon: 337 9730, E-mail: tudulinnavv@tudulinnavv.ee