kodulehtemail
ÜldandmedOmavalitsusHaridusKultuur ja sportTervishoid ja sotsiaalhooldusEttevõtlusAvalik teaveTurismMAJANDUS JA KESKKOND
Uudised  Külalisteraamat  Ajalugu  Haldusjaotus  Asend  Sümboolika  Kontakt  Valla asutused  Politsei ja pääste  Tunnustusavaldused  Majandus ja keskkond  Valimised 2013  Alutaguse vald  Valimised 2017  Noorsootöö 

Pensionite/hüvitiste tulumaksustamisest alates 1.jaanuarist 2018

Alates 1. jaanuarist 2018 on maksuvaba tulu määr ühes kuus 500 eurot ja aastas 6000 eurot. Maksusüsteem ühtlustub, ära kaob täiendav maksuvaba tulu pensionidele ja kahjuhüvitistele ning kõigile kehtib üks maksuvabastus.

Sotsiaalkindlustusametis on tulumaksuga maksustatavateks tuludeks pension, vanemahüvitis ja kahjuhüvitis. Teised ameti kaudu makstavad toetused tulumaksuga maksustamisele ei kuulu (peretoetus, üksi elava pensionäri toetus jmt).

• Kuni 1200 eurot kuus saaval inimesel on tulumaksuvaba miinimum 500 eurot kuus.
• Kui saadav tulu jääb vahemikku 1200-2100 eurot kuus, siis arvestatakse maksuvabastust valemi 500-(500/900)*(kuu tulu (pension)-1200) järgi.
• Rohkem kui 2100 eurot kuus teenivatel inimestel tulumaksuvabastus puudub.

Arvestame uuest aastast pensionitelt automaatselt tulumaksuvabastust kuni 500 eurot kuus, kuid mitte rohkem kui seaduses ettenähtud summas. Vanemahüvitistelt ja kahjuhüvitistelt arvestame maksuvabastusega vaid inimese avalduse alusel. Kui avaldus on meile juba esitatud, siis uut avaldust esitama ei pea.

Kui pensioni saaja töötab, siis peab ta hindama oma kogutulu (pension, töötasu jmt) ja otsustama, kellele ta oma maksuvaba miinimumi kasutamise avalduse esitab (tööandjale, sotsiaalkindlustusametile või mõlemale).

Kui täna on pensionär esitanud tulumaksuvabastuse avalduse sotsiaalkindlustusametile ja soovib, et ka edaspidi rakendaks tema pensionile tulumaksuvabastust üksnes sotsiaalkindlustusamet, siis uut avaldust ta esitama ei pea.

Kui inimene rakendab maksuvabastust üksnes pensionile, siis töötasule maksuvabastus ei rakendu.

Kui täna on pensionär esitanud tulumaksuvabastuse avalduse tööandjale ja soovib, et ka edaspidi rakendaks tulumaksuvabastust üksnes tööandja, peab ta ühendust võtma tööandjaga ja täpsustama, kas ta peab avalduse uuesti esitama või mitte. Kui inimene rakendab maksuvabastust üksnes tööandja poolt, siis pensionile tulumaksuvabastus ei rakendu.

Kui pensionär soovib, et maksuvabastust rakendataks nii pensionilt kui töötasult, tuleb tal esitada kindlas summas maksuvaba tulu avaldus nii sotsiaalkindlustusametile kui ka tööandjale. Avalduse esitamisel peab töötav pensionär silmas pidama, et kokku saab tal igakuine maksuvabastus olla maksimaalselt 500 eurot kuus.

Küsimuste korral palun helistage telefonil 661 0551 või kirjutage e-postile tulumaks@sotsiaalkindlustusamet.ee.

Inimene saab maksuvabastuse kasutamist kontrollida ja avaldust esitada ka portaalis eesti.ee – kodanikule – toetused ja sotsiaalabi – tulumaksuvabastuse taotlemine.

Parimate soovidega

Sotsiaalkindlustusamet
www.sotsiaalkindlustusamet.ee
facebook.com/sotsiaalkindlustusamet


01.12.17

Uudised

Alutaguse Vallavalitsuse info
ENESEKAITSEKOOLITUS 13. jaanuaril ja 3. veebruaril 2018 Avinurme kultuurikeskuses
Alutaguse valla üldplaneeringu koostamine ja keskkonnamõju strateegiline hindamine.
Tudulinna Vallavalitsus müüb kirjaliku enampakkumise korras Männiku põik 6 maaüksuse
Pensionite/hüvitiste tulumaksustamisest alates 1.jaanuarist 2018
Ida-Virumaa, Tudulinna vald, Tudulinna alevik, Pargi tn. 2 Telefon: 337 9730, E-mail: tudulinnavv@tudulinnavv.ee